en-Vše co potřebujete vědět o Zamaku

11/02/2020

Co je zamak?

Zamak je slitina zinku hořčíku a mědi která je ponořena do stříbra. Vyrábí se tlakovým litím zinku a má vyšší hladinu hliníku než slitiny z hliníku. Proto jsou šperky a komponenty ze zamaku tak pevné. Jeho pevnost mu dodává smělý vzhled a má mnohem delší životnost než jakákoli jiná zinková slitina.

Proč se vyrábí šperky ze zamaku?

Zamak má vynikající kvalitu. Směs zinku, hliníku a mědi je skvělý materiál, má totiž dokonalou tvrdost pro výrobu módních doplňků. Hotové výrobky jsou pokovované a jsou perfektní pro tvoření náhrdelníků, náramků, náušnic, přívěsků a dalších šperků.

Tyto šperky jsou hypoalergenní

Někteří lidé mají alergii na různé slitiny takže některé kovové šperky u nich mohou vyvolat svědění a nepříjemné pocity. Takové šperky někdy zanechávají skvrny na pokožce, které pak svědí. To je způsobeno oxidací kovu, zapříčiněnou potem. Známkami podráždění pokožky mohou být vyrážka na krku nebo rudé flíčky na ušních boltcích. Některé šperky dokonce změní barvu a mohou způsobit dokonce vyrážku. Lidé se s těmito alergiemi rodí. Obvykle se doporučuje aby nenosily materiály, které vyvolávají tyto reakce. Alergická reakce se obvykle projeví do 24 hodin.

Na rozdíl od typických kovů používaných při výrobě šperků, má zamak díky své čistotě hypoalergenní vlastnosti a nevyvolává tak kožní vyrážku při pocení. Je ideální pro lidi s citlivou kůží. Jedná se o spolehlivou slitinu, která nevyvolá alergickou reakci a díky tomu si ponechá svou původní barvu.