en-Co o vás prozrazují vaše šperky

08/02/2020

"Už nikdy nedostanete druhou šanci udělat první dojem." - Will Rogers

Jak pravdivé je toto tvrzení. Vaše oblečení, způsob jakým mluvíte, to jak si upravujete vlasy nebo jaké šperky nosíte o vás prozrazují kdo jste. Zároveň jsou jednou z věcí, které lidé mezi sebou neustále porovnávají. Podíváme se na to, co říkají o lidech, které potkáváte v práci, na večírcích nebo i na ulici.

Baviči

Tito lidé nosí obrovské šperky, jako třeba velké kroužkové náušnice, dlouhé široké náhrdelníky či extravagantní prsteny a náramky jsou pravděpodobně velmi aktivní a společenští lidé. Jsou to ti, kolem kterých se na oslavách shlukují lidé. Jejich veselá a velkorysá osobnost k nim přitahuje lidi jako magnet přitahuje kov.

"Přízemní"

Lidé, kteří nosí přírodní materiály, jako tyrkysové náušnice, různé kovové náramky nebo třeba náhrdelníky z mušlí, jsou milovníci přírody. Jsou rádi venku a mají povědomí o světě kolem nich. Mají tendenci se držet zemitých tónů jako hnědá, béžová, oceánská modř, nebo přírodní zelená.

Klasická elegance

Jsou lidé, kteří dávají přednost jednoduchým a elegantním doplňkům, jako třeba perlové náušnice a náhrdelníky. Tito lidé bývají tradiční a zaměření na rodinu. Dávají přednost klidnému setkání s blízkými před divokou nocí v baru. Mají klasický vkus pokud jde o na nábytek i oblečení. V přeplněné místnosti byste je poznali na první pohled podle jejich klidného vystupování a vnitřní rovnováhy.

Nejlepší z nejlepších

Tito lidé si veškeré oblečení a doplňky vybírají velmi pečlivě. Nikdy se nespokojí s podřadnou kvalitou. Jdou si za svými cíli a svůj život žijí rychle. Když si něco kupují, vždy se ujistí, že si kupují přesně to, co chtějí a s nic podřadnějšího je neuspokojí. Nosívají luxusní hodinky, diamanty od Tiffany a nakupují pouze v luxusních obchodech. Druzí se k nim často obracejí pro radu a vedení.

Barevně sladění

Lidé, kteří jsou elegantní, zodpovědní a organizovaní obvykle nosí šperkové sety. Mohou mít na sobě například zlatý náhrdelník a k němu zlaté náušnice nebo elegantní stříbrné náramky, které jim perfektně ladí k botám. Jsou štědří hostitelé a mají skvělé komunikační schopnosti.

Udavači trendů

Jsou lidé, kteří se nebojí vybočit z davu nošením originálních vintage doplňků. Vyhledávají ty, které jsou zvláštní a liší se od moderních trendů. Tyto lidi můžeme najít v obchodech se starožitnostmi nebo v second-handech, kde pátrají po ozdobě, která se perfektně hodí k jejich osobnosti. Nezajímají se o značky. Co nosí je pro ně nejen vyjádřením osobnosti, ale také uměním.

Jednoduché a praktické

Lidé, kteří nosí tenisové náramky a náhrdelníky s přívěskem mají obvykle aktivní život. Šperky tedy musí vyhovovat jejich energetickému a aktivnímu životnímu stylu. Přejí si vypadat dobře, aniž by se museli vzdát věcí, které v životě milují. Jsou také vysoce motivovaní a milují náhrdelníky a náramky s nápisy a citáty.

Při vybírání módních doplňků je důležité uvážit, na jakou situaci se připravujeme. Například na pohovor se více hodí perlové náušnice nebo jemné kroužky. Pokud si chcete vzít náhrdelník, řetízek by měl být tenký a bez přívěsku. Lidé v této situaci obvykle chtějí působit trochu konzervativněji.

Na druhou stranu, když jdete na párty s přáteli, pravděpodobně si budete chtít něco, co má jiskru. Možná si vezmete svůj nejlepší náhrdelník, třeba nějaký zvláštní, abyste všechny oslnila.

Konzervativní šperky jsou důležitou součástí každého profesionálního šatníku. Naopak umělecké a výrazné spíše vyjadřují naše vnitřní já. Oba styly jsou v každodenním životě stejně důležité. Věnujte každý den trochu času výběru šperků, které si vezmete na sebe. Vyjadřují totiž vaši osobnost a to ať už jste v práci, nebo v divadle.